Program V 2015 r.

Program

Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego

 w średniowiecznym grodzie rycerskim nad zalewem

Biskupice – Brzózki pod Byczyną

1-3 maja 2015 r.

 

Organizatorzy: Opolskie Bractwo Rycerskie

Czwartek, 30 kwietnia 2015 r.

Przyjazd bractw rycerskich

 

Piątek, 1 maja 2015 r.

9.00 Pasowanie rycerskie w kościółku w Biskupicach

12:00 – 20:00 Warsztaty rzemiosł dawnych i treningi rycerskie

12.00- 13.00 warsztaty tkactwa na krośnie i nauka przędzenia

12.00- 13.00 pogadanka o uzbrojeniu, artylerii i pokaz artyleryjski

13.00- 14.00 warsztaty kaligrafii średniowiecznej dla zaawansowanych

13.00- 14.00 nauka strzelania z łuku

14.00- 15.00 nauka miotania włócznią

14.00- 15.00 czerpanie papieru

15.00- 16.00 nauka miotania nożem

15.00- 16.00 tkanie na deseczkach

16.00- 17.00 nauka miotania toporem

16.00- 17.00 pisanie gęsim piórem

17.00- 18.00 nauka strzelania z łuku

17.00- 18.00  warsztaty tańców dawnych i węgierskich

18.00- 19.00 wykład - medycyna w średniowieczu

18.00- 19.00 warsztaty garncarskie

19.00- 20.00 warsztaty alchemiczne

19.00- 20.00 prezentacja o narzędziach tortur

 

 

sobota, 2 maja

10.00   - rozpoczęcie jarmarku średniowiecznego na podgrodziu

            - otwarcie karczmy staropolskiej

- rozpoczęcie turnieju łuczniczego na podgrodziu

- przejażdżki bryczką

11.00 – powitanie bractw z Polski i zagranicy (Niemcy, Austria, Czechy, Chorwacja, Białoruś, Węgry, Ukraina)

11.15 – występ artystów z grupy Hun-ok z Węgier

11.45 – Taheya – pokaz tańca brzucha

od 12:00 – 15:00 eliminacje rzutu nożem, toporem i włócznią

12:00–warsztaty tańców dawnych prowadzone przez tancerki z Białorusi
12:45– bieg rycerski i bieg dam
13:45 – występ barda Jungingienia

14.45 – pokazy łucznictwa Hunów i warsztaty tańców węgierskich

15.30 – pokazy artylerii Opolskiego Bractwa Rycerskiego

16:00 –międzynarodowy bojowy turniej rycerski

od 18:00 – finały w rzucie toporem, nożem i włócznią przy rzutniach

18.30 – pokazy ptaków drapieżnych w wykonaniu sokolników z Czech

19:00 – bitwa – zdobywanie grodu, walki 5x5

20.00 – występ grupy Jawaryna z Białorusi

21.00 -  pokazy i koncert artystów z grupy Hun-ok z Węgier

21.30 –Taheya - orientalny taniec brzucha ze skrzydłami Izydy

21.45 - fireshow – Jawaryna z Białorusi

22.00 – fireshow - grupa Hun-ok

ok. 22.15 – zakończenie programu


niedziela, 3 maja

11.00   - 15.00

- bieg rycerski

- gry i zabawy średniowieczne

- nauka tańców dawnych

- jarmark średniowieczny

- zwiedzanie sali tortur

- nauka strzelania z łuku

- karczma staropolska

- nauka rzutów włócznią, nożem, toporem

- pokaz artylerii średniowiecznej

Filmiki z majówki
 
Międzynarodowy Turniej Rycerski - majówka 2015





Najnowszy film z pasowania rycerskiego 1 maja 2015 r.
Reklama
 
 
Dzisiaj stronę odwiedziło już 38648 odwiedzający (76117 wejścia) tutaj!
=> Chcesz darmową stronę ? Kliknij tutaj! <=