Strona startowa
Zapraszamy do Opola

 

Program

Turnieju Rycerskiego

w Opolu

26-27 czerwca 2021 r.

 

Organizatorzy: Opolskie Bractwo Rycerskie

 

Teren przed basztą artyleryjską i katedrą przy ul. Baldego

 

sobota, 26 czerwca 12.00-22.00

W programie:

12.00 do zmroku - Jarmark średniowieczny

12.00 do zmroku - zwiedzanie sali tortur, zbrojowni oraz wystawy "dawne Opole w fotografii"

12.00 do zmroku - Kuchnia rycerska w tatarskiej jurcie

12.00 – 18.00 - Warsztaty rzemiosł dawnych przeplatane pokazem walk rycerskich (o pełnych godzinach)

12.00 – 18.00 - Gry i zabawy plebejskie dla publiczności przeplatane pokazem i warsztatami tańców dawnych

15.00 - Gra terenowa „Szukanie skarbu zbója Janusza” – zbiórka pod basztą wszystkich chętnych bez wcześniejszych zapisów i rozdanie „Niezbędników poszukiwacza skarbów”. Gra dla dzieci, dorosłych, rodzin i grup. Skarbem jest nagroda pieniężna dla zwycięzcy. Przewidziano również nagrody dla wszystkich, którzy ukończą grę do godz. 17.00, aby każdy mógł się bez pośpiechu delektować pięknem i tajemnicami miasta.

16.00 - Turniej walk bojowych

18.00 - Koncert zespołu muzyki dawnej Żniwa

20.00 - gwiazda wieczoru: przyjaciele Opolskiego Bractwa Rycerskiego – koncert zespołu Stonehenge (Rynek)

21.30 - Fireshow (pod basztą za murami miasta od strony Odry)

 

 

niedziela, 27 czerwca 12.00 – 15.00

Zwiedzanie sali tortur, zbrojowni oraz wystawy "dawne Opole w fotografii"

Jarmark średniowieczny

Kuchnia rycerska w tatarskiej jurcie

Warsztaty rzemiosł dawnych dla dzieci i dorosłych

Gry i zabawy plebejskie dla publiczności przeplatane pokazem i warsztatami tańców dawnych





5-6 maja 2018 r.
Międzynarodowy Turniej Rycerski 

 

Wyniki turniejów:


Turniej bojowy miecz + tarcza
I m. Piotr Kriger – Poczet Rodziny Kriger
II m. Krzysztof Boroń
III m. Yuri Rudakowski - Konfraternia z Białorusi

Turniej bojowy  - miecz długi
I m.
Piotr Kriger – Poczet Rodziny Kriger
II m. Amedeo Clamer - BRSH „Leo Corde“

III m. Wojciech Szymczykowski - Opolskie Bractwo Rycerskie

 
Turniej łuczniczy 
I m. Paweł Boulli Nowak -
An-onimy
II m. Aleksandra Kinder – An-onimy
III m. Henryk Welc

Turniej rzutu nożem
I m. Piotr Bosiak - Wolna Kompania Aries
II m.
Mariusz Więcławek - BRSH „Leo Corde“
III m. Paweł Zetor Złachowski - Wojowie Peruna

Turniej rzutu włócznią
I m.
Mariusz Więcławek - BRSH „Leo Corde“
II m. Piotr Bosiak - Wolna Kompania Aries
III m. Kordian Kot -
Wolna Kompania Aries

Turniej rzutu toporem
I m.
Piotr Bosiak - Wolna Kompania Aries
II m. Łukasz Nawalny
III m. Magdalena Wręczycka
- BRSH „Leo Corde“

 Walki drużynowe

I m: Witold Waniołek, Luka Krcelic, Artur Dumnicki,
Wojciech Szymczykowski, Tomasz Rękas

Bieg dam
I m.
Ewelina Rusin - Kozub – Księstwo Nyskie
II m. Ewa Wołkowicka - Śląska Rota Najemna
III m. Małgosia Bassara - tkaczka i zielarka

 

Filmiki z majówki
 
Międzynarodowy Turniej Rycerski - majówka 2015





Najnowszy film z pasowania rycerskiego 1 maja 2015 r.
 
Dzisiaj stronę odwiedziło już 49458 odwiedzający (100193 wejścia) tutaj!
Ta strona internetowa została utworzona bezpłatnie pod adresem Stronygratis.pl. Czy chcesz też mieć własną stronę internetową?
Darmowa rejestracja