Strona startowa

Uwaga!
Tegoroczne mistrzostwa
wyjątkowo odbędą się
w Opolu
na wyspie Bolko!





Więcej na temat Dni Opola:
http://opole800.pl/2016/09/27/miedzynarodowy-turniej-rycerski-inscenizacja-historyczna/



 

Międzynarodowy Turniej Rycerski

29 kwietnia - 1 maja 2017 r.

Wyniki turniejów


Turniej bojowy miecz + tarcza
I m. Piotr Tyńczyk – BRSH „Leo Corde“
II m. Paweł Kistela – Opolskie Bractwo Rycerskie
III m. Łukasz Gawlik – BRSH „Leo Corde“

Turniej bojowy  - miecz długi
I m. Mirosław Markowski - BRSH „Leo Corde“
II m. Ex aequo: Piotr Tyńczyk  - BRSH „Leo Corde“

Michał Racki - BRSH „Leo Corde“

III m. Jarosław „Czarny“ Wilk – Bolesławiecka Drużyna Rycerska Syrokomla

 

Turniej bojowy wczesnośredniowieczny

I m. Piotr „Sverd“ Jaworski – Nordlige Sverda Hird

II m. Paweł „Leiknir“ Jeziorowski – Nordlige Sverda Hird

III m. Łukasz „Thorgall“ Kró, - Nordlige Sverda Hird

 

Pokaz walk nieletnich

Artur Frąckiewicz i Michał Owczarczak - Bractwo Rycerskie Ziemi Łęczyckiej „Signum Temporis“

 

Turniej łuczniczy 
I m. Bolesław Dudek – 34 Chorągiew Komturii i Miasta Szczytno
II m. Adam „Szeryf“ Szwarc – An-onimy
III m. Dariusz Dudek – 34 Chorągiew Komturii i Miasta Szczytno

Turniej rzutu nożem
I m. Mirosław Markowski - BRSH „Leo Corde“
II m. Andrzej Stadnik – Księstwo Nyskie
III m. Anna Budzyń - BRSH „Leo Corde“

Turniej rzutu włócznią
I m. Piotr Tyńczyk  - BRSH „Leo Corde“

II m. Błażej Kowalczyk – Verthandi Vilja
III m. Maciej Gawroński – Verthandi Vilja

Turniej rzutu toporem
I m. Mirosław Markowski - BRSH „Leo Corde“
II m. Thomas Hartleben – Gladius et Scutum
III m. Kordian Kot – Wolna Kompania Aries

 

Zapasy rycerskie
I m. Łukasz Gawlik - BRSH „Leo Corde“
II m. Piotr Tyńczyk - BRSH „Leo Corde“
III m. Michał Racki - BRSH „Leo Corde“

Bieg rycerski
I m. Księstwo Nyskie
II m. Opactwo Brackie
III m. BRSH „Leo Corde“

Bieg dam
I m. Jolanta Karniłowicz – Bractwo Rycerskie Grodu Chojnów

II m. Joanna Żytko -  Bractwo Rycerskie Grodu Chojnów
III m. Emilia Dźwigała – Księstwo Nyskie

 

Walka o sztandar
I m. Drużyna Vitezovi Zelingradski z Chorwacji i Opolskie BRactwo Rycerskie



Program

Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego

na wyspie Bolko w Opolu

29 kwietnia - 1 maja 2017 r.

 

piątek, 28 kwietnia

Przyjazd bractw rycerskich z Polski i zagranicy i rozbijanie obozowiska średniowiecznych namiotów.

 

sobota, 29 kwietnia 11.00 – 22.00

10.00   Rozpoczęcie jarmarku średniowiecznego, warsztatów rzemiosła dawnego

            Otwarcie karczmy ze staropolskim jadłem

11.00 Powitanie bractw z Polski i zagranicy

11.30 Występ zespołu Szelindek (Węgry)

Eliminacje turnieju łuczniczego

Eliminacje rzutu toporem

Eliminacje rzutu nożem

Eliminacje rzutu włócznią

12:00 Pokaz działania artylerii średniowiecznej

12:40 Bieg rycerski

13:40 Pokaz konnicy średniowiecznej

14:10 Występ zespołu Szelindek (Węgry)

14:30 Pokaz łuczników z Węgier

15:00 Bojowy turniej indywidualny na miecze i puginały (eliminacje)

15:00 Występ grupy Javaryna (Białoruś)

15:40 Bitwa artyleryjska

16:40 Występ zespołu Szelindek (Węgry)

17:10 Turniej rycerski dla najmłodszych

18:00 Występ grupy Javaryna (Białoruś)

18:30 Inscenizacja bitwy średniowiecznej

19:00 Walki bohurtowe (zdobywanie mostu, ochrona króla, zdobywanie flagi)

20:00 Występ zespołu IRDORATH (Białoruś)

21:30 Pokazy fireshow grup zagranicznych

Ok. 22:30 Zakończenie programu

niedziela, 30 kwietnia 11.00 – 20.00

10.00   Rozpoczęcie jarmarku średniowiecznego

            Otwarcie karczmy ze staropolskim jadłem

11:00 Otwarcie drugiego dnia turnieju

11:15 Występ zespołu Szelindek (Węgry)

11:15 Rozpoczęcie warsztatów rzemiosła dawnego

12:00 Finały rzutu toporem, nożem i włócznią

Finały turnieju łuczniczego

13:00 Zapasy rycerskie

13:40 Pokaz kaskaderów konnych

14:20 Pokaz i nauka tańców węgierskich (grupa Hunok-Węgry)

15:00 Po raz pierwszy w Opolu - pokaz walk na kopie

16:00 Finały walk rycerskich oraz walk drużynowych

18:00 Występ zespołu Javaryna  (Białoruś)

19:00 Średniowieczna bitwa artyleryjska

19:30 Występ grupy Szelindek (Węgry)

ok. 20:00 Zakończenie programu

poniedziałek, 1 maja 11.00 – 15.00

-       jarmark średniowieczny

-       warsztaty rzemiosł dawnych

-       jadło staropolskie

-       gry i zabawy średniowieczne

-       nauka tańców dawnych

-        nauka strzelania z łuku dla publiczności

-        nauka rzutów włócznią, nożem, toporem

-       pokaz artylerii średniowiecznej

-       występy artystów

Jak dojechać:






 

Tuż po majówce w Opolu w grodzie w Biskupicach i na rynku w Byczynie odbedą Targi średniowieczne  2-3 maja 2017



obejrzyj film z imprezy w 2016 r.
kliknij na link
opole.tvp.pl/26984005/turniej-ryceski-w-starym-grodzie-pod-byczyna


Filmiki z majówki
 
Międzynarodowy Turniej Rycerski - majówka 2015





Najnowszy film z pasowania rycerskiego 1 maja 2015 r.
Reklama
 
 
Dzisiaj stronę odwiedziło już 37596 odwiedzający (73827 wejścia) tutaj!
=> Chcesz darmową stronę ? Kliknij tutaj! <=